فیس بوک احتمالا تا چند دهه آینده به بزرگترین قبرستان مجازی تبدیل خواهد شد

0

شبکه های اجتماعی امروزه به شدت در حال گسترش است و روز به روز گسترش و نفوذ آن ها در میان مردم جهان بیشتر می شود و در این میان فیس بوک به عنوان بزرگ ترین صفحه اجتماعی با جمعیتی بالغ بر یک ونیم میلیارد نفر نقش مهمی را در این بین بازی می کند ولی آیا این سوال در ذهن شما هم ایجاد شده است که بعد از فوت یک نفر چه بلایی بر سر صفحه فیس بوک آن فرد خواهد آمد.

جالب است بدانید زمانی که شخصی فوت ‌کند،فیسبوک صفحه وی را به نسخه یادبود تبدیل می‌کند!به همی دلیل کارشناسان معتقدند شبکه اجتماعی فیس بوک احتمالا تا چند دهه آینده به بزرگترین قبرستان مجازی تبدیل خواهد شد.

‎به گفته این کارشناسان، با پیشی گرفتن حساب کاربری افراد جان باخته در مقایسه با کاربران در قید حیات، این شبکه اجتماعی تا سال 2098 احتمالا به بزرگترین قبرستان مجازی تبدیل خواهد شد.در همین حال هاشم صدیقی کارشناس آمار از دانشگاه ماساچوست امریکا گفت فیس بوک تا سال 2098 به بزرگترین قبرستان مجازی تبدیل خواهد شد.‎وی گفت پیش بینی می‌شود نزدیک به یک میلیون کاربر فیس‌بوک تا آخر سال 2016 فوت کنند. در سال ۲۰۱۰ وقتی که کاربران فیس بوک خیلی کمتر از الان بود، ۳۸۵ هزار عضو این شبکه اجتماعی جان باختند. در سال 2012 نیز 580 هزار کاربر فیس بوک جان خود را از دست دادند.

در ‎حال حاضر، زمانی که شخصی فوت می‌کند، فیس بوک صفحه وی را به نسخه «یادبود» تبدیل می‌کند. تنها راه حذف صفحه، ورود به آن با اسم کاربری و کلمه عبور است و از آنجایی که افراد کلمه عبور خود را عموما مخفی نگاه می‌دارند، بعید است که افراد اختیاری در بستن صفحات عزیزان از دست رفته خود داشته باشند.فیس بوک در گامی که در همین جهت برداشته، از کاربرانش می‌خواهد تا راه‌های تماس فردی را برای پس از مرگ خود معرفی کنند. این فرد خواهد توانست پس از مرگ کاربر آخرین پست را در صفحه او بنویسد و عکس کاور و پروفایل را تغییر دهد.

منبع : بروزرسانی

ارسال نظر

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.