۷ سال حبس برای یکی از مدیر ارشد فولکس

0

۷ سال حبس برای یکی از مدیر ارشد فولکس

اولیور اشمیت به آخر خط رسید. مدیر اجرایی فولکس‌ به ۷ سال حبس و پرداخت ۴۰۰ هزار دلار جریمه محکوم شد. همه‌ چیز از سال ۲۰۱۵ شروع شد؛ زمانی که رسوایی تقلب محصولات فولکس‌واگن (Volkswagen emissions scandal) لو رفت و گریبان تعدادی از مسئولین این شرکت آلمانی را گرفت. آن زمان فولکس زیربار نمی‌رفت و اخبار تقلب ماشین‌های این شرکت را در تست آلایندگی محیط زیست را تکذیب می‌کرد. شعاع این فاجعه به قدری بزرگ بود که دیگر خودروسازهای مشهور آلمانی را هم تهدید کرد و پایشان را به تست دقیق آلایندگی محصولاتشان باز کرد. حالا که ۲ سال از این استارت این ماجرا می‌گذرد، مدیر اجرایی و بخش محیط زیست فولکس محکوم شد، آن هم به ۷ سال حبس و پرداخت ۴۰۰ هزار دلار جریمه

 ۷ سال حبس برای یکی از مدیر ارشد فولکس

داستان تقلب از این قرار بود که دستگاه‌هایی در پیشرانه‌های دیزلی محصولات فولکس‌واگن قرار داشت که می‌توانست در زمان آزمایش، عملکرد موتور را به شکلی تغییر دهد تا نتایج مطلوبی را در کارنامه‌ی خود ثبت کنند. فولکس برای فروش خودروهای دیزلی خود تبلیغات زیادی به راه انداخته بود و با ادعای تولید آلودگی کم‌تر سعی داشت تا اذعان عموم را به سمت خرید محصولات خود سوق دهد. تلاش و هوش این شرکت در فریب آزمون‌های محیط زیست بسیار جالب و حیرت‌انگیز بود اما سرانجام دست این شرکت هم رو شد و تمام ماجرا لو رفت.

اولیور اشمیت هم به عنوان یکی از مهره‌های موثر در این تقلب به سنگین‌ترین مجازات محکوم شد. این مجازات از سوی دادگاه تعیین کرد که او به ۷ سال حبس و پرداخت ۴۰۰ هزار دلار جریمه محکوم شود. رو شدن دست این شرکت در فریب تست‌های آلایندگی باعث شد که مانیتورینگ قوی‌تری برای سنجش و اعتبارسنجی خودروها اعمال شود.

ارسال نظر

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.