آموزش تصویری اضافه کردن کیبورد فارسی به ویندوز ۱۰

0

کمپانی مایکروسافت در سیستم عامل جدید خود یعنی Windows 10 زبان‌های زیادی را بصورت آماده قرار داده تا دیگر کاربران مجبور نباشند مانند ویندوز XP زبان مورد نظر خود را نصب کنند یا مانند ویندوز ۷ مراحل سخت افزودن کیبورد فارسی را طی کنند.

به منظور اضافه نمودن کیبورد فارسی در ویندوز ۱۰ ابتدا به منوی Start رفته و گزینه‌ی Settings را انتخاب کنید.

hamirayane

اکنون در صفحه Settings گزینه‌ی Time & language را انتخاب کنید.

hamirayane

از منوی سمت چپ در صفحه‌ی جدیدی که وارد شدید، گزینه‌ی region & language را انتخاب نمایید، سپس بر روی علامت (+) که در مقابل عبارت Add a language قرار دارد، کلیک کنید تا زبان‌های موجود در Windows 10 نشان داده شود. اکنون از بین زبان‌های موجود، زبان فارسی را انتخاب کنید و بر روی آن دوبار کلیک نمایید تا بدین ترتیب زبان مورد نظر به ویندوز ۱۰ اضافه گردد.

hamirayane

 

hamirayane

برای دسترسی به گزینه‌های بیشتر در ارتباط با زبان، منطقه زمانی و مکانی و تنظیمات زبان نرم افزارها می‌توانید از بخش Related Settings بر روی گزینه & Regional Settings Additional date,time کلیک کنید تا تنظیمات بیشتر و گسترده‌تری در اختیار شما قرار بگیرد.

برای استفاده از قابلیت‌های موجود در ویندوز ۱۰، در کادر جست‌و‌‌جوی نوار وظیفه سه حرف Reg را تایپ کنید تا در اولین نتیجه جست‌وجو بتوانید تنظیمات زبان و منطقه مکانی را پیدا کنید.

hamirayane

روش دیگری برای دستیابی به تنظیمات زبان نوشتاری استفاده از نوار وظیفه و استفاده از قسمت زبان‌‌های نصب شده در کیبورد می‌باشد که کنار ساعت و تقویم وجود دارد. برای این منظور بر روی زبان نوشتاری در نوار وظیفه کلیک نمایید و گزینه‌ی Language Preferences را انتخاب کنید تا دوباره به تنظمیات زبان و منطقه مکانی دسترسی داشته باشید.

hamirayane

برای جابجایی بین زبان‌های نوشتاری در ویندوز ۱۰ می‌توانید از کلید میانبر Windows+Space استفاده نمایید، بدین ترتیب زبان نوشتاری بین تمام زبان‌های نوشتاری اضافه شده جا‌به‌جا می‌شود. در نظر داشته باشید که کلید میانبر Alt+Shift فقط برای جابجایی بین دو زبان استفاده می‌گردد.

 

 

ارسال نظر

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.