آموزش روت کردن گوشی گلکسی نوت 8 سامسونگ

0

آموزش  روت کردن گوشی گلکسی نوت 8 سامسونگ

روت کردن دیوایس های اندرویدی مخصوصا از نوع سامسونگ کاری است که سال ها انجام می شود. البته هر چقدر هم متخصصان از معایب روت کردن و حتی ریسک های آن بگویند باز هم افرادی هستند که به دنبال ویژگی های عمیق تر در مورد گوشی ها هستند و تمایل دارند این کار را انجام دهند.  اما در این مقاله ما می خواهیم به شما یاد دهیم که گلکسی نوت ۸ خود را روت کنید. دقت کنید که ما طبق این دستور العمل توانستیم این سیستم را روت کنیم اما تضمینی نیست که شما هم بتوانید دقیقا همین کار ها را انجام دهید و نتیجه ای مشابه ما بگیرید. بنابراین هر گونه خسارت وارد شده به دیوایس تان را از همین حالا در نظر گرفته و اگر ریسک پذیر هستید با ما به ادامه مطالعه این مطلب بپردازید.

در ابتدای کار شما نیاز دارید تا درایور های سامسونگ روی سیستم تان نصب باشد.

آموزش روت کردن گوشی گلکسی نوت 8 سامسونگ

برای دانلود و نصب  Samsung Drivers کلیک کنید.

زمانی که محتویات یاد شده را دانلود کردید، باید فایل را باز کنید و با صحنه ای مشابه زیر روبرو خواهید شد:

hamirayane

همانطور که مشاهده می کنید سه گزینه وجود دارد:

SAMFAIL System, SAMFAIL Firmware و Odin

این سه را باید داشته باشید پس آن ها را روی سیستم خود ذخیره کنید و بعد آن ها را باز کنید.

hamirayane

به تصویر بالا دقت کنید. شما می بایست روی Odin .exe بعد از توسعه ODIN در این قسمت کلیک کنید و آن را اجرا کنید. 

در همین حالت باید گوشی نوت ۸ خود را خاموش کرده و آن را در حالت دانلود قرار دهید:

hamirayane

برای این کار باید دکمه های Bixby ، کاهش صدا و پاور را بگیرید و به گرفتن خود ادامه دهید تا روی گوشی عبارت download mode را مشاهده کنید. بعد از این می توانید دیوایس خود را به سیستم وصل کنید.

در ادامه باز به Odin برگردید. به عکس زیر نگاه کنید:

hamirayane

در این حالت روی AP کلیک کنید و فایل یاد شده را انتخاب کنید. بعد از این کار در سمت چپ فولدر بخشی فعال می شود که مطابق زیر است:

hamirayane

در این قسمت PIT باید مورد مشخص شده را انتخاب کنید. 

بعد از این در همان قسمت به بخش OPTION بروید و سعی کنید مطمئن شوید که از میان آپشن هایی که مشاهده می کنید گزینه های زیر تیک دار است:

  • Auto Reboot
  • F. Reset Time
  • NAND Erase All
  • Re-Partition

hamirayane

بعد از این روی START کلیک کنید و صبر کنید تا گوشی فلش شود. شاید در انتهای کار با عبارت FAIL مواجه شوید که نشان از اتمام نا درست کار است اما معمولا حتی با نمایش این عبارت باز هم کار فلش شدن به خوبی انجام می پذیرد.

hamirayane

بعد از این که این حالت را مشاهده کردید دوباره گوشی خود را به صورت و حالت دانلود ببرید. برای این کار می توانید دکمه های کاهش صدا، پاور و Bixby را با هم بگیرید تا گوشی به حالت دانلود یا آپلود وارد شود. اگر وارد حالت آپلود شدید دوباره همین دکمه ها را بگیرید و در همان مدت زمان صبر کنید تا از حالت اپلود به حالت دانلود تغییر وضعیت ایجاد شود.

بعد از این در صفحه  Odin روی عبارت RESET کلیک کنید:

hamirayane

بعد از این شما چند گزینه را که در همین صفحه مشاهده می کنید یکی یکی انتخاب کنید و فایل آن را انتخاب کنید. برای مثال ابتدای امر، روی BL کلیک کنید و بعد هم فایل آن را انتخاب کنید و در ادامه برای AP همین کار را انجام دهید و بعد از آن CP و در نهایت CSC را با همین وضعیت دنبال کنید.

hamirayane

بعد از این دوباره به سمت چپ پنجره رفته و روی تب OPTION کلیک کنید. در این جا باز هم لیستی مشاهده می کنید که آپشن های انتخاب شده و غیر انتخابی نمایش داده می شوند. تمامی گزینه ها را از حالت انتخاب بیرون آورده و فقط دو آیتم زیر را انتخاب کنید:

  • Auto Reboot
  • F. Reset Time

بعد از این دوباره START را بزنید تا گوشی وارد حالت recovery mode شود.

کمی صبر کنید تا وضعیت پایدار شود. اگر با پیغام Failed to Mount /System مواجه شدید که باید تنظیمات را از اول دوباره شروع کنید اما اگر این پیغام رویت نشد صبر کنید تا فرآیند به درستی پایان یابد.

hamirayane

بعد از این که با نمایی مثل تصویر بالا روبرو شدید به کمک دکمه های ولوم، به موقعیت یاد شده در  Reboot to System بیایید و آن را انتخاب کنید. بعد دکمه پاور را روی موقعیت فشار دهید تا انتخاب شود.

hamirayane

زمانی که گوشی بوت شد فرآیند تنظیمات را دنبال کنید:

hamirayane

بعد اپلیکیشن SuperSU را باز کنید. بعد از این باید متد نورمال یا Normal Method را انتخاب کنید. زمانی که SuperSU کار خود را انجام داد از شما خواسته می شود که گوشی را ریستارت کنید تا تنظیمات سر جای خود بنشینند شما اجازه دهید گوشی ریستارت شود. شاید لازم باشد چند بار این اتفاق بیفتد پس گوشی را ریستارت کنید و بعد از نوت ۸ روت شده ی خود لذت ببرید.

 

 

 

 

منبع:gooyait

 

 

ارسال نظر

لطفا به سوال امنیتی پاسخ دهید *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.